Niskie stopy procentowe, to niskie zyski z lokat. Fot. Pixabay
Niskie stopy procentowe, to niskie zyski z lokat. Fot. Pixabay
Finanse osobiste Finanse osobiste
1017
BLOG

Ranking lokat bankowych - porównaj warunki lokat

Finanse osobiste Finanse osobiste Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 11

Najlepsza lokata bankowa oferuje odsetki na poziome 4% w skali roku. Niestety najwyższe oprocentowanie dostaniemy jedynie na depozytach na krótki okres, dla nowych klientów banku lub po zdeponowaniu w banku nowych środków.

Od ponad dwóch lat mamy rekordowo niskie stopy procentowe. Cieszą się z tego kredytobiorcy, jednak osoby, które chciałyby założyć lokatę nie mają łatwego zadania. Banki już dawno przestały walczyć o klientów za pomocą oprocentowania lokat. Jeśli chcemy skorzystać z najwyższych dostępnych odsetek, to co kilka miesięcy musimy zmieniać bank.

Zobacz też: Czy warto oszczędzać na lokatach?

Najwyżej oprocentowane lokaty

Przy wyborze najlepszych lokat kierowaliśmy się przede wszystkim wysokością oprocentowania. W przypadku kilku lokat oferujących takie same odsetki decydował okres trwania lokaty – im dłuższy, tym lepiej.

Pierwsze miejsce zdobywa Nest Lokata Witaj w Nest Banku. Oferuje ona oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku. Możemy ją założyć na 3 lub nawet na 6 miesięcy. Aby cieszyć się wysokim oprocentowaniem przez pół, w ciągu 60 dni od założenia lokaty na nasz rachunek w Nest Banku musi wpłynąć wynagrodzenie w kwocie min. 2,5 tys. złotych. W innym przypadku procentowanie spadnie do zaledwie 0,5% w skali roku. Lokata jest dostępna w ciągu 30 dni od otwarcia Nest Konta.

Na drugim miejscu znalazła się Lokata Happy oferowana przez Idea Bank. Lokatę możemy założyć na 2 miesiące i zarobimy na niej 4% w skali roku. Jest ona dostępna jedynie dla nowych klientów, ale możemy z niej skorzystać bez zakładania rachunku bankowego. 

Lokaty bankowe na 3,5%

Na trzecim miejscu zestawienia najwyżej oprocentowanych depozytów znajdziemy dwie lokaty  trzymiesięczne z oprocentowaniem w wysokości 3,5%. Pierwsza z nich to ponownie Lokata Happy z Idea Banku. Druga to Lokata dla nowych klientów oferowana przez mBank. Tę lokatę może założyć tylko nowy klient banku, który otworzy rachunek eKonto.

Czwarte miejsce to kolejna Lokata Happy z Idea Banku. Tym razem w wersji 3,5% w skali roku na 1 miesiąc.

Zobacz też: Konto oszczędnościowe czy lokata?

Lokata dla klientów premium

Piąte miejsce zajmuje Lokata Powitalna w Deutsche Bank. Na tym depozycie zarobimy 3%, a okres lokaty, to aż 12 miesięcy. Minimalna kwota lokaty to jednak 20 tys. złotych, a warunkiem koniecznym do jej założenia jest posiadanie rachunku dbNET Premium, czyli konta dla zamożniejszych klientów.

Zerwanie lokaty bez utraty odsetek

3% w skali roku oferuje również Lokata Bezkarna z BGŻ Optima. To lokata na 3 miesiące jednak jej wcześniejsze zerwanie nie powoduje utraty odsetek. Zostaną ona naliczone za faktyczny okres zdeponowania oszczędności. Depozyt jest dostępny jedynie dla nowych klientów i możemy go założyć tylko z kontem.

Taki sam okres i oprocentowanie dostaniemy również na Lokacie Happy PRO w Idea Banku. Na depozyt w wersji PRO możemy wpłacić nawet 25 tys. złotych. Również 3% w skali roku, ale tylko na 1 miesiąc możemy dostać na kolejnej wersji, standardowej Lokaty Happy w Idea Banku.

Lokaty bankowe na 2,5%

Na ósmym miejscu znajdziemy kolejną propozycję Idea Banku. Tym razem jest to Lokata Wielki Procent, która daje 2,5% w skali roku przez okres 2, 4 lub 6 miesięcy. Z oferty możemy skorzystać jedynie przez internet i nie musimy przy tym zakładać rachunku bankowego.

Zestawienie zamykają dwie lokaty kwartalne z oprocentowaniem na poziomie 2,5%. Lokatę Bezkompromisową w BGŻ Optima możemy założyć tylko razem z rachunkiem. Posiadanie konta jest również niezbędne jeśli chcemy założyć Lokatę Mobilną w Banku Millennium. Jest ona dostępna jedynie dla posiadaczy Konta 360o. Jej standardowe oprocentowanie to 2,25% w skali roku, jednak jeśli założymy ją za pomocą urządzenia mobilnego, to zarobimy o 0,25 punktu procentowego więcej.


Najwyżej oprocentowane lokaty bankowe – lipiec 2017

miejsce

bank

lokata

oprocentowanie

okres
(w mies.)

wymagane  konto

tylko dla nowych klientów

minimalna kwota

maksymalna kwota

1.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4%

6, 3

tak

tak

1 000 zł

10 000 zł

2.

Idea Bank

Lokata Happy

4%

2

nie

tak

500 zł

10 000 zł

3.

Idea Bank

Lokata Happy

3,5%

3

nie

tak

500 zł

10 000 zł

3.

mBank

Lokata dla nowych klientów

3,5%

3

tak

tak

500 zł

10 000 zł

4.

Idea Bank

Lokata Happy

3,5%

1

nie

tak

500 zł

 10 000 zł

5.

Deutsche Bank

Lokata powitalna

3%

12

tak

tak

20 000 zł

100 000 zł

6.

BGŻ Optima

Lokata Bezkarna

3%

3

tak

tak

1 000 zł

20 000 zł

6.

Idea Bank

Lokata Happy Pro

3%

3

nie

tal

500 zł

25 000 zł

7.

Idea Bank

Lokata Happy

3%

1

nie

tak

500 zł

10 000 zł

8.

Idea Bank

Lokata Wielki Procent

2,5%

6,4,2

nie

nie

500 zł

1 000 000 zł

9.

Bank Millennium

Lokata Mobilna

2,5%

3

tak

tak

500 zł

10 000 zł

9.

BGŻ Optima

Lokata Bezkompromisowa

2,5%

3

tak

tak

1 000 zł

100 000 zł

Opracowanie na podstawie ofert bankowych aktualnych na dzień 10.07.2017



© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Blog o finansach osobistych prowadzony przez zespół Salon24. Tematyka: finanse osobiste, budżet domowy, oszczędzanie, podatki, emerytura. Zapraszamy też na stronę tematu Oszczędzanie na przyszłość.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka